Dome Outdoor Pendant 5DDM14MBKWT-BC Troy RLM Lighting, уличный подвесной светильник
RU-1000 Рейтинг
Поделитесь страницей в Социальных сетях
Светильники из Европы и Америки оптом - ООО \"Мастерская светотехники\".
Опытные специалисты ответят на все вопросы технического и коммерческого характера.
Features:
-The galvanized finish has Galvanized shade interior
-Can be dimmed with a standard incandescent dimmer (sold separately)
-Warranty: Limited 1 Year
-Manufactured In: USA
Ratings:
-Location Rating: UL Listed Wet
Specifications:
  • Aluminum
    -Aluminum shade
    Lighting:
    -One 72 Watt (1490 Lumens) 120 Volt E26 Medium Base Halogen Lamp(s) (Not Included)
    Dimensions:
    -14 Inch Canopy: H 0.75 in , Dia 5 in
    -14 Inch Fixture: H 5.88 in , Dia 14 in , Wgt 9Lbs
    -14 Inch Maximum Hanging: L Adj To 77.88 in
    -16 Inch Canopy: H 0.75 in , Dia 5 in
    -16 Inch Fixture: H 6.63 in , Dia 16 in , Wgt 11Lbs
    -16 Inch Maximum Hanging: L Adj To 78.63 in